Posąg św. Jana Nepomucena w Bystrzycy Kłodzkiej – pochodzący z 1704 roku barokowy posąg autorstwa bystrzyckiego rzeźbiarza Franza Veita, stojący na pl. Szpitalnym, przy moście nad Nysą Kłodzką. Najprawdopodobniej druga najstarsza figura św. Jana Nepomucena w Polsce.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Posąg_św._Jana_Nepomucena_w_Bystrzycy_Kłodzkiej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_dawnego_kościoła_ewangelickiego_w_Bystrzycy_Kłodzkiej
Baszta Rycerska w Bystrzycy Kłodzkiej – wzniesiona w 1580 r. warowna wieża, pierwotnie będąca elementem średniowiecznych murów obronnych miasta, od roku 1843 dzwonnica kościoła ewangelickiego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Baszta_Rycerska_w_Bystrzycy_Kłodzkiej
Bystrzyca Kłodzka, Willa na rogu Stefanii Sempołowskiej i Wojska Polskiego
Brama Wodna w Bystrzycy Kłodzkiej – pochodząca z XIV wieku brama warowna, będąca elementem średniowiecznych murów obronnych w Bystrzycy Kłodzkiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Brama_Wodna_w_Bystrzycy_Kłodzkiej
Ksiądz zaatakował 24-latka, ale prokuratura oskarżyła młodego mężczyznę. Sprawę rozpatrzył Sąd Najwyższy
Pobicie księdza. Sprawa do sądu trafić nie powinna
Gdy rodzina Bartosza Horbowskiego cieszy się, że sprawiedliwości stało się zadość, prokurator rejonowy z Bystrzycy Kłodzkiej wraca do sprawy i w listopadzie 2018 roku wznawia postępowanie przeciwko niemu. Robi to zresztą niezgodnie z prawem, co wytyka mu później sąd. „Po dokonaniu całej analizy materiału dowodowego stwierdzić należy, że zaszła konieczność kontynuowania całego postępowania przygotowawczego w tej sprawie” – pisze w uzasadnieniu decyzji.
Ksiądz Andrzej A. wyrywa telefon napadniętemu 24-latkowi
Czytaj także:
Wierni nie chcą księdza, który raził turystę paralizatorem. Kuria wreszcie przyjęła petycję