Trzebnica, ul. Bochynka 8, Dawna siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego

orzeł na trawniku przed komendą

Dawna siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Trzebnicy przy ul. Bochynka 8

https://slady.ipn.gov.pl/sz/projekt-naukowo-badawc/wojewodztwo-dolnoslask/trzebnica/5869,Dawna-siedziba-PUBP-w-Trzebnicy-przy-ul-Bochynka-8.html

Moje wspomnienia

http://ziemiatrzebnicka.pl/moje-wspomnienia/

Mapa Miejsc Pamięci Żołnierzy Wyklętych

https://www.google.com/maps/d/viewer?msa=0&mid=19sqgEDDAzt5eDkm_0VbL_PpiHyo&ll=52.04135279528592%2C18.851238680030054&z=7Skandal w PISdowie!

Trzebniccy Miłośnicy Spacerów stanęli przed sądem za protest Strajku Kobiet. Zapadł wyrok
Policja wnioskowała do sądu o ukaranie kilkunastu osób z Trzebnicy, które protestowały po wyroku trybunału Julii Przyłębskiej.

źródło gazeta.pl

Policjanci od razu zaczęli spisywać osoby wysiadające z samochodów, pomimo tego, że nikt nie złamał jeszcze żadnych przepisów

16 osób, których dane zostały tego dnia spisane, wezwano na komendę. Dodatkowo, jak mówi Utko, jedną osobę policja rozpoznała na zdjęciach z protestu i także wezwała. Wszystkich obwiniono z art. 54 i 50 Kodeksu wykroczeń. Pierwszy dotyczy łamania obostrzeń epidemicznych, a drugi – nieopuszczenia zbiegowiska publicznego.

Strajk Kobiet. Mieszkańcy chcieli przeprosin

Trzebniccy Miłośnicy Spacerów zapowiadają, że to nie koniec. Chcą, aby odpowiedzialność poniósł komendant powiatowy policji z Trzebnicy. Twierdzą, że przekroczył uprawnienia, wydając m.in. nakaz spisywania mieszkańców i prowadzenia wobec nich postępowań.