PISdowo, Warszawa. Policja pilnuje Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, postawionego przez PIS tak aby dzielić społeczeństwo.

10.12.2023

PISdowo, Warszawa. Policja pilnuje Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, postawionego przez PIS tak aby dzielić społeczeństwo.
Warszawa, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

Jarosław Kaczyński własnoręcznie zniszczył wieniec „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego (…)” po kolejnej miesięcznicy smoleńskiej

https://wyborcza.pl/56,140981,30283710,jaroslaw-kaczynski-wlasnorecznie-zniszczyl-wieniec-pamieci.html

Po porannych ceremoniach Kaczyński wrócił na pl. Piłsudskiego. Zajechał limuzyną i w obstawie dwóch SOP-istów oderwał przytwierdzoną tabliczkę, stłukł szybkę i rzucił na ziemię. Pozbawiony napisu wieniec odstawił na poprzednie miejsce…


Kaczyński zniszczył wieniec przed kamerami. Prokuratura umarza sprawę

https://oko.press/kaczynski-zniszczyl-wieniec-przed-kamerami-prokuratura-umarza-sprawe

10 PAŹDZIERNIKA 2023, na pięć dni przed wyborami, Jarosław Kaczyński po godz. 10:00 przyjechał pod pomnik smoleński na pl. Piłsudskiego. Drugi raz. O tej porze pod pomnikiem leżał już wieniec aktywisty Zbigniewa Komosy – co miesiąc go składa, a żołnierze przez lata niszczyli go lub zabierali. Nawet wtedy, gdy Komosa wygrał z prokuraturą wszystkie sprawy sądowe w tym temacie, także dwukrotnie w Sądzie Najwyższym.


Kaczyńskiemu puściły nerwy. 162. miesięcznica smoleńska.